Siemens nebo Unify?

Co se stalo s telefony a ústřednami Siemens? Jsou nahrazeny značkou Unify? Je Unify nová firma, nebo pokračovatelem Siemens? Jsou nová zařízení Unify kompatibilní se staršími výrobky Siemens?

Takové otázky dostáváme denně. A tazatele můžeme s klidným svědomím uklidnit: pokud jde o telekomunikace, Siemens je Unify a Unify je Siemens. Kromě jména se pro zákazníky nezměnilo vůbec nic - výrobky fungují, jsou vzájemně kompatibilní, záruka i pozáruční servis běží.

Jak se ze Siemens stalo Unify?

Unify je přímým následovníkem telekomunikační divize koncernu Siemens (Siemens Enterprise Communication), kterou v roce 2008 zakoupila americká holdingová skupina The Gores Group. Důvodem byla pravděpodobně snaha vedení Siemens opustit tento sektor a zaměřit se na jiné aktivity.
Noví majitelé ale z pochopitelných důvodů nechtěli opustit proslulou značku Siemens, proto byla při převzetí dojednána dohoda, podle které může společnost ještě 5 let operovat pod logem Siemens.
Tato lhůta uplynula v roce 2013. Od října toho roku už všechny ústředny, telefony a další periferie nesou logo Unify, které vyjadřuje zaměření společnosti na jednotnou, propojenou komunikaci (unified communication).

 

Siemens_vs_Unify_logo

 

V telekomunikacích od roku 1847: krátký exkurz do historie firmy Siemens

Německá společnost Siemens je obrovský průmyslový konglomerát. Pohybuje se v těžkém průmyslu, železnici, medicíně, osvětlení, elektrotechnice a ICT všeho druhu - a donedávna i v telekomunikacích.
A nejen donedávna, ale také od pradávna. Základy firmy stojí na telekomunikacích. Vše začalo společným podnikem pánů Ernsta Wernera von Siemense a Johanna Georga Halskeho.

Podnik nesl jméno Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske a vyráběl telegrafy. Zavedl také jednu z prvních telegrafních linek v Evropě (Berlín - Frankfurt nad Mohanem). Firma rychle expandovala do jiných teritorií i dalších oborů. Do konce devatenáctého století už měli Siemens s Halskem továrnu třeba na výrobu kabelů, stavěli tramvajové trati a vlaky, patentovali a vyráběli dynama bez permanentních magnetů.
V roce 1987 vybudovala společnost 11 000 kilometrů dlouhou Indo-evropskou telegrafní linku mezi Kalkatou a Londýnem.

V telekomunikacích Siemens podnikal i po celé dvacáté století, kdy společnost prošla různými změnami názvů, fúzemi, akvizicemi a tvorbou dceřiných společností. Na sklonku sedmdesátých let se v konglomerátu etablovala skupina, zaměřená na telekomunikace a informační technologie - Siemens Communication. Ta se ještě štěpila na divizi zajišťující enterprise telefonii (PBX ústředny, systémové telefony apod.) a druhou starající se o výstavbu mobilních veřejných telefonních sítí.

V roce 2006 pak vzniká divize enterprise komunikace (Siemens Enterprise Communication), která je přímou předchůdkyní společnosti Unify.

 

APENEX s.r.o.  Váš spolehlivý partner pro prodej a servis komunikačních systémů a informačních technologií


Kontaktní informace >   Naše certifikáty >   Apenex reference >

© APENEX s.r.o. 2014 - 2017, tvorba webu: UNIPEX CZ