Siemens nebo Unify?

Co se stalo s telefony a ústřednami Siemens? Jsou nahrazeny značkou Unify? Je Unify nová firma, nebo pokračovatelem Siemens? Jsou nová zařízení Unify kompatibilní se staršími výrobky Siemens?

Takové otázky dostáváme denně. A tazatele můžeme s klidným svědomím uklidnit: pokud jde o telekomunikace, Siemens je Unify a Unify je Siemens. Kromě jména se pro zákazníky nezměnilo vůbec nic - výrobky fungují, jsou vzájemně kompatibilní, záruka i pozáruční servis běží.

Jak se ze Siemens stalo Unify?

Unify je přímým následovníkem telekomunikační divize koncernu Siemens (Siemens Enterprise Communication), kterou v roce 2008 zakoupila americká holdingová skupina The Gores Group. Důvodem byla pravděpodobně snaha vedení Siemens opustit tento sektor a zaměřit se na jiné aktivity.
Noví majitelé ale z pochopitelných důvodů nechtěli opustit proslulou značku Siemens, proto byla při převzetí dojednána dohoda, podle které může společnost ještě 5 let operovat pod logem Siemens.
Tato lhůta uplynula v roce 2013. Od října toho roku už všechny ústředny, telefony a další periferie nesou logo Unify, které vyjadřuje zaměření společnosti na jednotnou, propojenou komunikaci (unified communication).

 

Siemens_vs_Unify_logo

 

V telekomunikacích od roku 1847: krátký exkurz do historie firmy Siemens

Německá společnost Siemens je obrovský průmyslový konglomerát. Pohybuje se v těžkém průmyslu, železnici, medicíně, osvětlení, elektrotechnice a ICT všeho druhu - a donedávna i v telekomunikacích.
A nejen donedávna, ale také od pradávna. Základy firmy stojí na telekomunikacích. Vše začalo společným podnikem pánů Ernsta Wernera von Siemense a Johanna Georga Halskeho.

Podnik nesl jméno Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske a vyráběl telegrafy. Zavedl také jednu z prvních telegrafních linek v Evropě (Berlín - Frankfurt nad Mohanem). Firma rychle expandovala do jiných teritorií i dalších oborů. Do konce devatenáctého století už měli Siemens s Halskem továrnu třeba na výrobu kabelů, stavěli tramvajové trati a vlaky, patentovali a vyráběli dynama bez permanentních magnetů.
V roce 1987 vybudovala společnost 11 000 kilometrů dlouhou Indo-evropskou telegrafní linku mezi Kalkatou a Londýnem.

V telekomunikacích Siemens podnikal i po celé dvacáté století, kdy společnost prošla různými změnami názvů, fúzemi, akvizicemi a tvorbou dceřiných společností. Na sklonku sedmdesátých let se v konglomerátu etablovala skupina, zaměřená na telekomunikace a informační technologie - Siemens Communication. Ta se ještě štěpila na divizi zajišťující enterprise telefonii (PBX ústředny, systémové telefony apod.) a druhou starající se o výstavbu mobilních veřejných telefonních sítí.

V roce 2006 pak vzniká divize enterprise komunikace (Siemens Enterprise Communication), která je přímou předchůdkyní společnosti Unify.

 

Z našeho e-shopu

obrázek není k dispozici

Napájecí adaptér pro analogové adaptéry innovaphone IP22, IP24, IP28.

700,00 Kč

Jabra BIZ 1500 nc, mono

Na náhlavní soupravu Jabra BIZ 1500 se můžete spolehnout. Nenechte se zmást nízkou cenou, Jabra BIZ 1500 skvěle potlačí šum a je ideálním řešením nejen do kanceláře, ale call centra.

1 242,00 Kč

APENEX s.r.o.  Váš spolehlivý partner pro prodej a servis komunikačních systémů a informačních technologií


Kontaktní informace >   Naše certifikáty >   Apenex reference >

© APENEX s.r.o. 2014 - 2017, developed by: UNIPEX CZ